نویسندگان محترم توجه کنید برای انجام هرگونه پرداخت فقط و فقط از گزینه پرداخت صورتحساب در پنل کاربری استفاده کنید

 | تاریخ ارسال: 1397/11/14 | 

تمام مقاله های ارسالی مجله گلجام ضروری است مطابق این شیوه نامه تنظیم و ارسال شوند شیوه نامه نگارش مقاله ها

به اطلاع پژوهشگران گرامی می­رساند از شهریور ماه ۹۹ مقاله‌های ارسالی به این نشریه باید مطابق راهنمای نگارش زیر تدوین شده باشند در غیراین صورت مقاله برای ادامه مراحل ارزیابی ارسال نخواهد شد.

ساختار مقالات ارسالی به دوفصلنامه علمی گلجام

صفحه اول

عنوان کامل مقاله (به فارسی و انگلیسی)
 Paper Title
 
نام و نام خانوادگی و مشخصات تک تک نویسندگان شامل: نام و نام خانوادگی نویسندگان، مرتبه علمی (دانشجو، دانش آموخته، مربی، استادیار، دانشیار، استاد)، دانشکده یا معاونت دانشگاه یا موسسه، نام کامل دانشگاه یا موسسه، ایمیل معتبر، تلفن تماس (به فارسی و انگلیسی)
 Authors
  
چنانچه مقاله مستخرج از پایان نامه یا طرح مطالعاتی است در انتهای این صفحه به شکل زیر قید می‌شود:
این مقاله مستخرج از پایان نامه (رساله) مقطع ......... با عنوان .............................. در دانشکده ........... دانشگاه  ..................... به راهنمایی ...................... و مشاوره ................................. است.
و یا چنانچه مستخرج از طرح مطالعاتی است به شکل زیر قید شود:
این مقاله مستخرج از طرح مطالعاتی (تحقیقاتی) با عنوان ....................................... به سفارش ................... (دانشگاه یا دانشکده یا نهاد سفارش دهنده) و با نظارت .............................. است.
 
توضیح ۱: در مقابل نام نویسنده مسئولِ مقاله واژه (نویسنده مسئول) و در بخش انگلیسی واژه "Corresponding Author" درج شود.
توضیح ۲: چنانچه مقاله مستخرج از پایان نامه است نام دانشجو اول، سپس به ترتیب نام استادان راهنما و مشاور درج می‌شود. نام استاد راهنما باید به عنوان نویسنده مسئول مشخص شود. چنانچه ارسال کننده مقاله نسبت به قید عنوان مستخرج از پایان نامه یا طرح مطالعاتی و درج نام استاد راهنما، مشاور و یا دانشگاه و سازمان حمایت کننده کوتاهی نماید مسئولیت آن به عهده ارسال کننده مقاله (نویسنده مسئول) است.
توضیح ۳: تمام اطلاعات صفحه اول مقاله به دو زبان فارسی و انگلیسی درج می شوند.
توضیح ۴: برای ثبت فایل پی دی اف (فایل بدون نام و مشخصات نویسندگان) در سایت مجله صفحه اول باید حذف شود. این فایل برای داوری ارسال می شود و ضروری است بدون هرگونه نام و مشخصات نویسندگان باشد.

صفحه دوم
عنوان مقاله
چکیده فارسی (حداکثر ۳۰۰ واژه)
کلید واژه‌ها: (حداکثر ۵ واژه) – کلید واژه ها با ویرگول (،) از هم جدا شوند

صفحه سوم (دقیقا ترجمه انگلیسی صفحه دوم)
Paper Title
Abstract
Key Words:

صفحه چهارم به بعد
 
مقدمه: شامل بیان مسأله، اهمیت موضوع و اهداف یا سوالهای پژوهش. همه موارد بدون تیتر/شماره و در ادامه یکدیگر ارایه شوند.
مبانی نظری و پیشینه پژوهش: ارایه تعاریف ضروری، بیان کافی  چکیده پژوهش‌های داخلی و خارجی مرتبط به گونه‌ای که پشتیبانی کننده اهداف، سوالات، فرضیه‌ها و مدل مفهومی پژوهش باشد.
روش شناسی پژوهش: نوع طرح پژوهش، ابزار و روش گردآوری داده‌ها، روایی و پایایی ابزار (ضریب پایایی برای کلیه متغیرهای مکنون جداگانه و بر مبنای نمونه نهایی گزارش شود)، جامعه آماری، حجم نمونه و روش نمونه‌گیری.
تحلیل داده‌ها و یافته­‌های پژوهش: ابتدا یافته‌های اصلی پژوهش ارائه و مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس نتایج تحلیل‌های کمی یا کیفی پژوهش در راستای اهداف، سوالات و یا فرضیه‌های پژوهش گزارش شود. خروجی نموداری نرم افزارهای تجزیه و تحلیل به صورت عکس با کیفیت در متن ارایه شود.
بحث و نتیجه‌گیری: ارایه یافته‌های اصلی پژوهش، مقابله و مقایسه نتایج پژوهش با یافته‌های پژوهش‌های مرتبط، پیشنهادهای کاربردی، پیشنهاد پژوهش‌های آتی، محدودیت‌های پژوهش (کلیه موارد بدون تیتر به ترتیب و در ادامه یکدیگر ارایه شوند).
پی‌نوشت‌ها
منابع

توضیحات مربوط به صفحه آرایی و نحوه چیدمان محتوا مقاله
صفحه آرایی: مقاله در نرم‌افزار Word نسخه ۲۰۰۳ یا بالاتر با حاشیه­ بالا ۳، پایین ۴، چپ ۳ و راست ۴ سانتی‌متر، تعداد واژه‌های مقاله بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کلمه، با فاصله خطوط Single تایپ شود.
در کل مقاله نوشته‌های فارسی با قلم BMitra  شماره ۱۳ و نوشته‌های لاتین با قلم Times New Roman شماره ۱۱ تایپ شوند. تیترهای اصلی مقاله به صورت تو پر (Bold) نوشته شوند.
اَشکال، نمودارها، جداول و معادله‌ها یا روابط ریاضی هر یک باید به طور جداگانه و به ترتیب از ابتدا تا انتها شماره‌گذاری شوند.
شماره و عنوان جدول‌ها در بالای هر جدول و شماره و عنوان اشکال و نمودارها در زیر هر کدام نوشته شود.
منبع هر یک از اشکال، نمودار یا جداول به روش بین متنی و داخل پرانتز درج شود.
توضیحات تکمیلی (پی نوشت‌ها) در انتهای متن مقاله و قبل از منابع به ترتیب شماره گذاری و آورده شوند.

منبع نویسی
منبع نویسی درون متنی و انتهای متن باید به شیوه APA باشد.
نمونه منبع نویسی درون متنی فارسی: یکی از اهداف مطالعات میان‌رشته‌ای در حوزۀ علوم انسانی مشاهدۀ پدیده‌ها، مکمل‌سازی، تداخل، ترکیب و نفی تخصص‌گرایی صِرف در حیطه‌های معین است (ابراهیمی، ۱۳۹۳: ۲۵).
نمونه منبع نویسی درون متنی لاتین: آنان [طراحان و بافندگان فرش‌های صفوی] قانون‌های طراحی فرش را که پیش از سدۀ پانزدهم میلادی تکامل یافته بود با فرش‌های ترنج‌دار، نقوش گل، ستاره، درختان تاک، شکوفه‌ها و برگ‌های اسلیمی زیر پا گذاشتند ... این نقوش کاملاً با فرش بیگانه‌اند و حتی برای پارچه و هنر نساجی نیز مناسب نیستند»  (Erdmann, ۱۹۷۰: ۶۰).
ارجاع بین متنی مشترک که به صورت پیاپی ذکر می‌شود به صورت (همان: شماره صفحه) قید شود.
فهرست منابع انتهای مقاله به ترتیب حروف الفبا، ابتدا منابع فارسی و سپس منابع خارجی منظم شود (نیازی به شماره‌­گذاری نیست).

شیوه نگارش منابع در انتهای مقاله به شیوه  APA
کتاب

یک نویسنده:
رضاییان، علی. (۱۳۸۶). مبانی و سازمان مدیریت (چاپ اول). تهران: انتشارات سمت.
دو یا چند نویسنده:
عزیزی، شهریار، سعید فتحی و روح الله نوری. (۱۳۹۰). برنامه‌ریزی استراتژیک تجارت الکترونیکی. تهران: موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی.
کتاب ترجمه شده:
بلنسکی، نیک. (۱۳۸۱). مهندسی مجدد و مدیریت دگرگون سازی سازمان‌ها (ترجمه منصور شریفی کلویی). تهران: هوای تازه.
مقاله
یک نویسنده:
حمیدی زاده، محمدرضا. (۱۳۹۰). نظریه زمان و آینده پژوهی بر اساس نظریه فهم و درک. مطالعات مدیریت راهبردی، ۶، ۱۰۱-۸۱.
دو یا چند نویسنده:
عزیزی، شهریار، فرشید نمامیان و زهرا درویشی. (۱۳۹۰). بررسی عوامل تعیین کننده ارزش  برند با رویکرد مالی در  شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران. چشم انداز مدیریت بازرگانی، ۳۹، ۳۲-۹.
مقاله در مجموعه مقالات یا کنفرانس‌های علمی
نام خانوادگی، نام. (سال). عنوان مقاله. در عنوان همایش (شماره صفحه مقاله) موسسه یا سازمان برگزار کننده، شهر محل برگزاری همایش، تاریخ برگزاری، محل برگزاری همایش.
خامسان، احمد. (۱۳۸۶). چاش‌های ایجاد برنامه دکتری. در مجموعه مقالات همایش تاملی بر دوره‌های دکتری ایران (ص ۲۴-۳۵) موسسه پژوهش و برنامه ریزی در آموزش عالی، تهران، اردیبهشت ۱۳۸۶، دانشگاه پیام نور.
پایان نامه و رساله
عزیزی، شهریار. (۱۳۸۸). طراحی و تبیین الگوی عوامل موثر بر عملکرد نیروی‌فروش با رویکرد سازمان فروش. (رساله دکترا). دانشگاه شهید بهشتی، ایران.
منابع اینترنتی
وب سایت دولتی یا سازمان:
سازمان بنادر و دریانوردی (۱۳۹۱). ایران و ترانزیت. قابل دسترسی در آدرس: http://transit.pmo.ir/eco۳۱a۹-eco۳۱a۲۲-fa.html
صفحات شخصی
روستا، احمد. (۱۳۹۱). استراتژی صادرات. قابل دسترسی در آدرس: http://www.drroosta.com/learning-articles/۱۹-marketing-sales/۲۶-export-strategy
منبع جدول‌ها در پایین سمت چپ جدول درج شود.
منبع اَشکال و نمودارها در پایین آن‌ها و در ادامه شماره و عنوان هر نمودار یا شکل درج شود.

نکات مهم
 • مقاله‌های ارسالی نباید در مجله‌ها و یا کنفرانس‌های داخلی و خارجی چاپ و یا به صورت هم‌زمان ارسال شده باشند. بدیهی است عواقب عدم رعایت این موضوع متوجه نویسندگان خواهد بود.
 • در زمان ارسال مقاله تصاویر و نمودارهای مقاله با کیفیت مناسب (۳۰۰DPI) و فرمت (JPG یا Tiff) با شماره پیاپی داخل مقاله به صورت جداگانه در قالب یک فایل زیپ در فایل‌های ضمیمه ارسال شود. چنانچه حجم فایل بیشتر از حد مجاز فایل های ضمیمه در سایت مجله است به ایمیل goljaamicsa.ir ارسال شود.
 • چنانچه مقاله مستخرج از طرح پژوهشی یا پایان نامه است ذکر این نکته در زمان ثبت مقاله الزامی است.
 • پس از ارسال مقاله امکان حذف، اضافه و یا تغییر ترتیب اسامی نویسندگان امکان پذیر نیست.
 • ارجاع به حداقل دو مقاله‌ گلجام که با موضوع مشابه مقاله ارسالی است الزامی است و در ارزیابی مقاله موثر است.
 • در صورت ارسال نظرات داوری، فایل اصلاح شده مقاله به همراه نامه گزارش اصلاحات انجام شده متناظر با نظرات هر داور از طرف نویسنده مسئول ارسال شود. در متن مقاله نیز بخش‌های اصلاح شده به صورت هایلایت مشخص شوند.
 • در هنگام ارسال فایل اصلاحی مقاله، از تغییر ترتیب یا حذف و اضافه کردن نویسده(گان) جداً خودداری شود.
 • نامه پذیرش صرفاً پس از انجام اصلاحات مورد نظر داوران توسط نویسنده(گان) و تایید هیئت تحریریه و تکمیل کامل اطلاعات مقاله در سایت مجله و فقط به صورت الکترونیک صادر  می‌شود.
 • دریافت مقاله صرفاً از طریق سایت مجله گلجام به نشانی www.goljaam.icsa.ir انجام می‌شود.
 • در صورت عدم تعیین نویسنده مسئول از سوی نویسندگان، نویسنده ارسال کننده مقاله به دفتر نشریه نویسنده مسئول تلقی خواهد شد.
 • مسئولیت دقت و صحت محتوا مقاله به عهده نویسنده مسئول است.
 • هر گونه پیگیری در مورد مقاله از طریق سایت و ایمیل رسمی مجله گلجام به نشانی goljaamicsa.ir انجام خواهد شد.CAPTCHA
کلیدواژه ها: گلجام | شیوه نامه مقاله |

دفعات مشاهده: 3619 بار   |   دفعات چاپ: 340 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گلجام؛ نشریه علمی فرش دستباف است.
بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد است.
Designed & Developed by : Yektaweb