نویسندگان محترم توجه کنید برای انجام هرگونه پرداخت فقط و فقط از گزینه پرداخت صورتحساب در پنل کاربری استفاده کنید

دوره 15، شماره 36 - ( پاییز و زمستان 1398 )                   دوره 15سال 1398شماره 36 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

taghipourian M J, Sabori F, Andervazh L. The role of marketing effectiveness and capabilities on relation beetwen export market orientation on export performance Iranian handmade carpet companies. goljaam. 2020; 15 (36)
URL: http://goljaam.icsa.ir/article-1-564-fa.html
تقی پوریان محمد جواد، صبوری فائزه، آندرواژ لیلا. نقش اثربخشی و قابلیت های بازاریابی بر ارتباط بین جهتگیری بازار صادرات و عملکرد صادرات شرکتهای فرش دستبافت ایرانی . نشریه علمی- پژوهشی گلجام. 1398; 15 (36)

URL: http://goljaam.icsa.ir/article-1-564-fa.html


1- گروه مدیریت، دانشکده مدیریت و حسابداری، واحد چالوس، دانشگاه آزاد اسلامی ، چالوس، ایران
2- 2- گروه مدیریت بازرگانی ، دانشکده مدیریت و اقتصاد، واحد علوم و تحقیقات ، دانشگاه آزاد اسلامی ، تهران، ایران
3- 3- گروه مدیریت بازرگانی، دانشکده مدیریت و حسابداری، واحد آبادان، دانشگاه آزاد اسلامی ، آبادان، ایران.
چکیده:   (129 مشاهده)
امروزه، سرعت تغییرات در حوزه های فناوری و دانش بازار از یک سو و ابتکار عمل همراه با سرعت عمل در حوزه های کسب و کار از سوی دیگر، باعث شده است که عصر امروزی مبدل به عصر رقابتی شود که این رقابت بر میزان دستیابی یک شرکت به اهداف خود که مبتنی بر عملکرد صادراتی است، تأثیرگذار است. بر این اساس پژوهش حاضر بر آن است که تاثیر جهتگیری بازار صادرات بر عملکرد صادرات شرکتهای فرش دستبافت ایرانی، با نقش میانجی اثربخشی بازاریابی و قابلیت های بازاریابی را مورد بررسی و کنکاش قرار دهد. روش پژوهش حاضر کمی- پیمایشی می­باشد که 154 نفر از مدیران شرکت­های فرش دستبافتی به عنوان نمونه بر اساس نمونه­گیری غیر احتمالی در دسترس متمرکز شده است و در بین آنها پرسشنامه استاندارد با روش اینترنتی و حضوری توزیع شده است. نتایج با استفاده از نرم افزار SPSS در بخش توصیفی و با توجه به توزیع غیرنرمال داده­ها بر مبنای Smart PLS بخش تببینی مورد سنجش قرار گرفت. نتایج یافته­ها بیانگر آن است که جهت بازار صادرات بر قابلیت­های بازاریابی و اثربخشی­های بازاریابی تأثیر معناداری به ترتیب در سطح اطمینان 99/0 و 95/0 دارند و همچنین قابلیت­های بازاریابی و اثربخشی­های بازاریابی بر عملکرد صادراتی در سطح اطمینان95/0 و 99/0 تأثیر معناداری دارند، بنابراین جهت بازار صادرات چه به صورت مستقیم و چه به صورت باواسطه با متغیرهای قابلیت­های بازاریابی و اثربخشی­های بازاریابی بر عملکرد صادرات شرکت های صادر کننده فرش تأثیر معناداری در سطح اطمینان 99 درصد دارند.
     
نوع مطالعه: علمی - پژوهشي | موضوع مقاله: بازاریابی فرش
دریافت: 1397/9/26 | پذیرش: 1399/10/14 | انتشار: 1399/10/14

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گلجام؛ نشریه علمی فرش دستباف می باشد.

بازنشر اطلاعات: استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

© 2015 All Rights Reserved | Journal Scientific Goljaam

Designed & Developed by : Yektaweb